Bukov a od konce dubna i cesta přes Dolní Rozíčku je opět uzavřen. Uzavírka z některých směrů komplikuje příjezd do Mitrova!

Příjezd z Prahy a Brna po D1

Pokud z D1 odbočíte na exitech Velká Bíteš nebo Velké Meziříčí a pokračujete směr Křižanov, Moravec, Strážek, Mitrov, nic se pro vás němění, objížďce se zcela vyhnete.

Příjezd z Brna přes Tišnov

Od Tišnova k nám vedou 2 cesty. Přes Dolní loučky je cesta opět beze změny, jelikož do Strážku přijedete ze strany, která se rovněž objížďce vyhne. Pokud ale pojedete přes Kaly, Olší a Střítež, tak právě pro vás je objížďka nejdelší. V Bukově totiž nebudete moci odbočit doleva, a v Dolní Rožínce rovněž nelze odbočit doleva směrem do Strážku. Objížďka vede až přes Moravec a je značena na přiložené mapce.

Doporučujeme proto z tohoto směru již za Předklášteřím odbočit nejprve standardně doleva na směr Nové Město, ale na kopci potom doleva do Dolních Louček a Žďárce a pokračovat bez omezení do Strážku a Mitrova.

Příjezd ze severozápadu přes Žďár nad Sázavou nebo Nové Město na Moravě

V tomto případě máte opět několik možností. Jedna vás dovede do Bystřice nad Pernštejnem a do Dolní Rožínky, V tom případě odbočíte v Dolní Rožínce doprava na objízdnou trasu značenou na přiložené mapce. Pokud se ale včas rozhodnete a již v Novém Městě na Moravě odbočíte směr Moravec, opět se objízdné trase vyhnete. Ve Žďáře nad Sázavou můžete přímo směřovat na Moravec a dále Strážek, Mitrov a objízdné trase se tak vyhnete.