Od pátku 15. 5. restaurace v Mitrově opět otevřena

Od pátku 15. 5. restaurace v Mitrově opět otevřena

Milí zákazníci, s radostí vám oznamujeme, že naše restaurace s nabídkou steaků a burgerů z vlastních volně pasených zvířat opět otevírá, a to od pátku 15. 5. Jediným omezením zůstává, že nebudete moci využít vnitřní prostory restaurace, pouze zahrádku, což vůbec není ke škodě, venku je stejně líp a bude-li třeba, část naší zahrádky má zastřešení proti dešti. 

Otevírací doba restaurace bude PÁ – SO 10 – 20 hod. Prodejna bude otevřena navíc i během pracovních dní od 10 do 16 hod. 

Věříme, že vládou slíbené rozvolňování se do té doby opět nezmění. Tedy, když už mluvíme o rozvolňování – novotvaru tolik populárním, že se ve vysílání zpravodajských stanic vyskytuje častěji než kterékoliv jiné slovo – musíme přiznat, že moc nerozumíme, co vlastně znamená. My farmáři pracujeme s živou přírodou, kde věci živé se mění na věci neživé. Tele se narodí a je-li zdravé a vitální, stane se z něj nový živý tvor. Nemocný kus uhyne a do živé přírody přestane patřit. Když něco omezím, tak to potom můžu buďto uvolnit, povolit nebo ponechat omezené. Není přece nic mezi tím. Když rozlijeme mléko, je rozlité a nezbývá než utřít podlahu. Rozvolnění rozlitého mléka si představit neumíme. Znamená to utřít ho později nebo utřít ho jen trochu, anebo dokonce mluvit o utírání, ale nedělat nic?

Ale zpět k naší zahrádce. Naše vláda, aniž by si to uvědomila, konečně uhodila jeden malý hřebíček na hlavičku. Celkem srozumitelně a opakovaně nám totiž vysvětlila, že jíst v restauraci je nebezpečnější než jíst venku. Venku se virus stejně jako další patogeny z nějakého důvodu šíří hůře nebo vůbec v porovnání s uzavřenými prostory. Tento názor my farmáři sdílíme stoprocentně.

Zabíjačky opět povoleny?

Takže co s tím dál? Začnou nyní platit jiná pravidla pro nás farmáře, kteří dobytek paseme celoročně venku a na rozdíl od velkovýkrmen nezatěžujeme naše zvířata rizikem infekce ve špatně větraných halách, nebo budou snad konečně povoleny malé zabíjačky na farmách? Rozumějte, ne domácí, ale standardně komerční, malé, do několika kusů týdně, aby i malý chovatel získal jednoduchý přímý přístup na trh za svými zákazníky bez zprostředkovatelů. Nebo jsme to špatně pochopili? Zatím to máme jen rozchápané, ale brzo bychom to rádi dochápali.