Produkty Mitrovsky Angus, z vlastního volně paseného chovu, vyzrálé a rozbourané v ekologickém provozu, uzeniny a masné výrobky bez chemie, ale i další speciality z vepřového, jehněčího zakoupíte v prodejně v galerii Šantovka v Olomouci.
STEAKY

Prodejna Olomouc – Šantovka – otevřeno denně:

po–ne: 9–21

Prodejna je umístěna v podlaží P -1, číslo prodejny: 4
Dotazy a objednávky: 563 034 101 (kancelář Mitrov), prodejna@mitrovsky.com

Hovězí maso

Bereme si to nejlepšího z tradičního zemědělství i nejmodernějších technologií: vhodným křížením zlepšujeme genetické vlastnosti masného skotu plemene Aberdeen Angus, na našich pastvinách a polích hospodaříme výhradně chemie prostými metodami. Maso zpracováváme tradičními metodami, bez konzervantů, barviv a dalších syntetických látek, za využití moderních technologií a metod zrání a tepelné úpravy. Mezi naše speciality patří sušené hovězí masohovězí paštika podle starých receptur nebo  hovězí sušená klobása.

Jehněčí maso

Jehněčí od nás je vždy výhradně z vlastního chovu plemene Suffolk, odolné plemeno, celoročně pasené venku nabízí výborné křehké maso vhodné k veškerému kuchyňskému zpracování. Přestože má jehněčí maso obvykle pověst masa se silnou příchutí, uvidíte, že tomu tak není. Navíc jde o maso dietní a bohaté na živiny.

Vepřové maso

Vepřové pochází od našich sousedů a od roku 2015 rovněž z vlastního výkrmu v Mitrově. Selátka odchováváme na naší farmě v Krušných horách. Zpracováváme ho v našem provozu se stejnou péčí, jako ostatní zvířata. Maso zraje několik dní v boxech a teprve poté je bouráme na standardní partie.

Uzenářské a masné výrobky

Naše uzeniny neobsahují žádné doplňky a chemikálie jak je to běžné, bohužel i umenších řeznictví. Rychlosůl a jiné pomůcky dnešních výrobců u nás nahrazuje znalost tradičních receptur a nejmodernější technologie zrání, přípravy a uzení nebo sušení. Dodržení postupů a teplot nám umožňuje i bez chemie nabízet kvalitní klobásy, paštiky nebo sušené speciality. Maso si zachovává svoji výživnou hodnotu a chuť přesně tak, jako to dělali naši předkové.

Mléčné výrobky

Mléčné výrobky dodává do naší prodejny Vařejkův dvůr z Meziboří, který vyrábí výhradně z BIO mléka vlastních krav plemene Jersey, tučné, kvalitní mléko venku pasených krav dodává výrobkům specifickou plnou chuť. Mléko odebíráme rovněž od biofarmy Rubelit z Rožné. Rubelit má velice vysoko nastavené standardy BIO produkce, jelikož je součásti dodavatelského řetězce pro německé BIO mlékárny.