Publikováno Napsat komentář

2017 – dobrý ročník!

Vinaři a chovatelé dobytka mají spoustu společného. Aby mohli ročník označit za dobrý, bez pomoci přírody se neobejdou. Náš dobytek žije celoročné venku, na pastvinách. Střechu jim nahrazují stromy, stěny, které je chrání před občasným silným větrem nahrazují meze. V roce 2016 se po několika letech sucha alespoň trochu srážky zlešpily, a tak měly všechny budoucí matky dostatek přirozené potravy – pastvy. Potom přišla skutečná zima, mráz a sníh neumožnil množení různých bakterií – škůdců mladých telat.

Zkrátka jsou ty nejlepší podmínky pro porody za posledních několik let. Naše první telata se rodila ještě do sněhu, ale i nyní, kdy sníh ustoupil pomáhají k udržení takřka sterilního prostředí noční mrazíky a perfektní kondice matek i telat.

Mitrovská farma má za sebou na konci prvního březnového týdne 55 porodů a z toho se narodilo 57 živých telat. Pár neúspěšných porodů tak nahradilo několik dvojčat. Držte nám palce, ať se tato skvělá bilance udrží nejen na farmě v Mitrově, ale také na naší sesterské farmě v Huntířově, kde porody začínají právě v těchto dnech.

Přidejte komentář