Publikováno

Pomoc farmářům s odbytem po dobu mimořádných opatření

Vážení farmáři, zahradníci a včelaři,

v současné době s omezením prodeje a shromažďování dochází také k dalšímu potlačování malých zemědělců a producentů opravdového jídla. Víme, je výjimečná situace, ale právě v ní se ukazuje, jak tristní je postavení farmářů v naší společnosti. Když se řekne potravina, myslí se supermarket. Dnes je zakázáno cestovat, ale v obchodech můžeme koupit italské těstoviny, španělskou zeleninu a jídlo od souseda ne, protože farmáři nejsou považováni za producenty potravin, a i tu malou příležitost k prodeji v podobě trhu dnes nemají.

Naše rodinná farma si zakládá na čistotě výroby potravin, na podpoře lokální spotřeby a na budování udržitelné produkce opravdu zdravého a nutričně bohatého jídla.

I my jsme museli v rámci opatření vlády, stejně jako všichni ostatní, přerušit provozování restaurace, ale prodej masa a masných a mléčných výrobků z naší produkce a produkce spolupracujících farem z okolí nabízíme dál.

Obracíme se na všechny okolní pěstitele, chovatele a producenty vlastních surovin nebo přímo hotových potravin z farmy s nabídkou prodeje v naší prodejně v Mitrově. Nemusíme navazovat složité obchodní vztahy, jednoduše umístíte své zboží k nám a zákazníci si jej vyzvednou.

Nebudeme za tuto službu nic účtovat, celou tržbu za vaše zboží vám převedeme, což je díky zastavené EET výrazně snazší.

Pokud máte problémy s odbytem drůbeže, králíků nebo jiných zvířat či rané zeleniny a medu, obraťte se na nás rovněž, náš provoz je ke zpracování schválen a můžeme vám pomoci do doby, než bude situace v ČR zpátky ve starých kolejích. 

Přejeme hodně sil, za kolektiv Mitrovského dvora Jana Kalná a Robert Zelený, tel. 604 647 756‬, e-mail robert.zeleny@mitrovsky.com