Publikováno Napsat komentář

Setkání farmářů v Mitrově

Milý farmáři, zejména ti skuteční, kteří hospodaříte nejenom na orné půdě a na loukách, ale zároveň se staráte o hospodářská zvířata. Máme pro vás připravenou důležitou událost, která by mohla změnit váš přístup k farmaření, a mohla by znamenat novou etapu ve vašem podnikání v udržitelnému zemědělství. 2. listopadu ve středu v 15 hod. se odehraje setkání v Mitrově, kde kromě farmářů pozveme také některé spolky podporující biopotraviny a udržitelné zemědělství.

Současný stav zpracování a distribuce potravin není pro budoucnost zemědělství dobrý. Legislativa a dotační politika podporuje velké podniky a distribuci s celorepublikovou působností, podporuje spotřebu obrovského množství chemikálií přepravu zboží na velké vzdálenosti a hlavně, za každou cenu držet na konci nízkou cenu bez ohledu na nízkou kvalitu potravin.

Předpokládáme že i vám to vadí. Vadí Vám také, že se zneužívají marketingové obraty, které mají vzbudit dojem, že supermarket nabízí spoustu kvalitního jídla. Vadí vám, že nás stát zatěžuje neuvěřitelným množstvím byrokracie a kontrol. Vadí vám, že značka bio se postupně mění tak, aby podmínky pro její získání splňovaly čím dál tím větší podniky. Vadí vám, že stát utrácí peníze do podpory něčeho, co s udržitelným zemědělstvím nemá vůbec nic společného.

Možná máte ale i pozitivní zkušenosti, i my je máme, a ty se vztahují obvykle k zákazníkům. Koncový zákazníci, kteří k vám na farmu jezdí a vyžadují produkty to jsou ti, o které má smysl pečovat a věříme, že právě tudy vede cesta jak rozšířit působení malý farem a jak zvýšit podíl opravdových potravin na trhu. Nemáme ambici vytvořit uskupení, které bude působit na změnu legislativy, a už vůbec ne zneužívat dotace na propagaci nějaké nové značky, další v řadě. Chceme pouze využít zkušeností a vzájemně se spojit tam, kde to dává smysl chceme vás přesvědčit abychom založili zpracovatelské družstvo, které umožní každému farmáři, po celé republice prodávat finální produkty ve vysoké kvalitě a přitom neztratit kontakt se svou farmou a jejími zákazníky.

Prosíme o potvrzení účasti na email: karel.kalny@mitrovsky

Přidejte komentář